Uczniowie dla Ukrainy

Chcielibyśmy z radością poinformować o udanej akcji niesienia pomocy Ukraińcom w ramach międzyszkolnego projektu ”Uczniowie dla Ukrainy”.

W listopadzie i grudniu w naszej szkole trwała zbiórka produktów na rzecz osób pochodzenia ukraińskiego, które po wybuchu wojny znalazły schronienie w naszym kraju. Zbieraliśmy artykuły spożywcze, higieniczne ale również te potrzebne do codziennej nauki. Uczniowie i rodzice dzielili się zakupionymi rzeczami, które można było przekazać do punktu zbiórki znajdującego się na parterze szkoły.

Wspólnymi siłami udało się nam zapełnić cały karton po brzegi. Członkowie projektu ”Uczniowie dla Ukrainy” stworzyli z produktów paczki, które zostały dostarczone młodzieży ukraińskiej jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu wiele osób mogło spędzić weselsze i napawające nadzieją święta.

W dystrybucji zebranych rzeczy pomógł również Polski Czerwony Krzyż, któremu również ciepło dziękujemy.

Ale przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Wam – drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy szkoły, którzy zdecydowaliście się poświęcić część swojego czasu i dorzucić coś do naszej zbiórki. Bez Was okazana pomoc nie byłaby możliwa. W imieniu Ukraińców, chcielibyśmy powiedzieć Wam serdeczne: DZIĘKUJĘ!

Zespół Uczniowie dla Ukrainy

https://poznan.tvp.pl/65131262/16122022

Skip to content