17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota.

Pomysłodawcą święta było włoskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów. Obchodzimy je od 2007r. A dlaczego 17 ? Bo liczba 17 we Włoszech uznawana jest za najbardziej pechową. Organizacje walczące z postrzeganiem czarnych kotów za zwierzęta pechowe postanowiły być konsekwentne. Ustanowiły święto w piątek, 17 listopada, o godzinie 17.00. Celem ustanowienia tego święta było eliminowanie przesądów i zabobonów, które w dużej mierze utrudniały czarnym kotom znalezienie domów.
Z badań wynika, że we wszystkich schroniskach czarne koty są najrzadziej adoptowane. Wyjątkiem od reguły są Stany Zjednoczone Ameryki - tam adoptuje się ich najwięcej.

Dlatego właśnie  dzisiejszego dnia przybył do nas w odwiedziny  koci przedstawiciel. Został on oddelegowany przez starszego czarnego kolegę, który w ostatniej chwili zaniemógł. Nasz pręgowany przyjaciel godnie sprostał zadaniom zleconym przez czarnego przedstawiciela tego gatunku. Opowiedział o kocich zwyczajach, zaprosił na film o czarnym kotku, zachęcił do twórczych zabaw, ale przede wszystkim sprawił ogromną radość wszystkim uczniom. 
Nie omieszkał też w kilku słowach opowiedzieć o felinoterapii czyli metodzie pracy z włączeniem do terapii i edukacji kota.

Skip to content