ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE „WEŁENKOWE HISTORIE”

Zaproszenie

do wzięcia udziału w konkursie międzyświetlicowym  pt. „Wełenkowe historie” – edycja IV

Co należy zrobić? – Wełenkową historię!

Na jaki temat? – O czym tylko zechcesz, to Twoja praca, a ogranicza Ciebie tylko Twoja wyobraźnia!

Do stworzenia swojego dzieła możesz wykorzystać to, co zechcesz: włóczkę, wełnę, sznurek, nici! Masz już pomysł – a więc działaj!

Gotową pracę przynieś do swojej świetlicy szkolnej do dnia 12.12.2022r

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu

„Wełenkowe historie”

„Wełenkowe historie” – Edycja IV

Konkurs trwa od 17.11. do 14.12.2022r

Wstęp

Organizatorami konkursu „Wełenkowe historie” dla uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej są wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu. Konkurs adresowany jest do uczniów ze świetlic szkolnych w Gminie i Mieście Swarzędz.

Cel konkursu

Rozwijanie inwencji twórczej uczniów poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, umożliwienie uczniom prezentacji własnych dokonań twórczych oraz rozwijanie zdolności manualnych. Wyłonienie najciekawszej i najoryginalniejszej pracy.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III przebywających w świetlicy szkolnej;

2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem wełny, włóczki, sznurka lub nici;

3. Prace powinny być wykonane indywidualnie przez ucznia, techniką dowolną. Istnieje możliwość łączenia technik;

4. Każda praca powinna zawierać dane: imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwę szkoły;

5. Dostarczenie prac konkursowych do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Swarzędzu do dnia 14.12.2022r.

Konkurs dzieli się na dwa etapy:

– świetlicowy – eliminacje wewnątrzszkolne: prośba do wychowawców świetlicy o wyłonienie trzech najlepszych prac i dostarczenie ich organizatorowi.

– międzyświetlicowy – wyłonienie ze wszystkich dostarczonych prac trzech zwycięzców.

Nagrody:

1. Jury złożone z nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 4 dokona oceny prac plastycznych.

Kryterium oceny:

– zgodność z tematem konkursu;

– oryginalność i kreatywność pomysłu;

– walory artystyczne;

– samodzielność wykonania pracy.

2. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dyplomy za udział.

3. Dla zwycięzców (miejsce I, II i III) przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

4. Wszystkie prace zostaną wystawione w dniu 16.12.2022r. w budynku szkoły i na stronie internetowej organizatora.

5. Werdykt jury jest werdyktem ostatecznym.

6. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w dniu 16.12.2022r. o godz. 1200.