Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 8 i 9 listopada uczniowie naszej szkoły przygotowali dla kolegów i koleżanek z klas IV- VIII wyjątkową Akademię…czas cofnął się do lat dwudziestolecia międzywojennego i kawiarni Pod Pikadorem. Wysłuchaliśmy interpretacji tego bardzo ważnego wydarzenia dla naszego kraju w niecodzienny sposób. Piękne utwory muzyczne z tamtych lat w wykonaniu naszych uczennic wzruszyły niejedno serce na widowni. 

Bardzo dziękujemy wszystkim artystom , nauczycielom odpowiedzialnym za zorganizowanie występu, oprawę muzyczną, scenografię, uczniom z Samorządu Szkolnego oraz ich  opiekunowi za przygotowanie Pocztu Sztandarowego.

Monika Ludwiczak

Kliknij w zdjęcie

Poniżej link do pełnej relacji STK…

https://telewizjastk.pl/programy/czytaj/lata-dwudzieste-lata-trzydzieste-w-sp4

10 listopada uczennice i uczniowie z klas 1b,2d,3b i 3c pod kierunkiem p. Izabeli Adamskiej i p. Jerzego Kota przygotowali przepiękną, słowno - muzyczną lekcję historii dla najmłodszych.
Maluchy z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III w galowych strojach , wymachując chorągiewkami z przejęciem śpiewali słowa piosenki " Jestem Polakiem" 
Młodzi artyści i organizatorzy apelu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności. Nasi najmłodsi uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości mogli dać wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Kliknij na zdjęcie
Skip to content