Laboratoria Przyszłości- druk 3D

Rozwój technologii druku przestrzennego został zapoczątkowany w XXI wieku. Możliwości jakie stwarza druk 3D są dzisiaj dostrzegane i wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu, m.in. w lotnictwie, medycynie, architekturze, jak również w  kulturze i sztuce oraz w edukacji. Proces druku 3D  składa się z kilku etapów: od projektowania modelu w dedykowanym oprogramowaniu, kończąc na wykorzystaniu drukarki 3D działającej na bazie włókien tworzywa sztucznego, czyli filamentów.

Dzięki przystąpieniu przez Szkołę Podstawową nr 4 w Swarzędzu do Programu „Laboratoria Przyszłości”, uczniowie naszej szkoły mają szansę na zapoznanie się  z technologią druku 3D oraz na nabywanie umiejętności w tym zakresie. W ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie zaprojektowali w październiku własne modele 3D oraz przetestowali możliwości zakupionych drukarek. Był to niewątpliwie interesujący początek cyklu zajęć o tematyce druku 3D.

Goretta Siadak

Proszę kliknąć w link