Jak uczniowie klasy 2d zdobywają wiedzę o przyrodzie?

Przyrodę poznają w terenie:)

W październiku, w pięknej jesiennej aurze wzięli udział w trzech przyrodniczych wycieczkach.

3 października 2022r w Ekologicznym Gospodarstwie Agroturystycznym „Kózki” w Łubowie uczyli się o ziemniakach. Teraz już wiedzą jak ziemniak rośnie, jak się go wykopuje i zbiera. Dowiedzieli się także na czym polega ekologiczna uprawa i jak smakuje ziemniak z takiej uprawy pieczony w ognisku z dodatkiem koziego twarogu. Okazało się, że wszystkim taki posiłek bardzo smakował. Poza uprawą ziemniaka uczniowie poznali wiele warzyw i nazywali ich jadalne części , obejrzeli inscenizację wiersza J Brzechwy, w której w/w warzywa były rekwizytami. Miały możliwość kontaktu z psami i kotami, kucami i kozami. Zobaczyli też różne gatunki drobiu.
Pobyt w takim gospodarstwie dostarczył wszystkim wielu wrażeń, które zostały przelane na papier w postaci ilustracji.

5 października 2022r. uczniowie zdobywali wiedzę o lesie w Leśnej Szkole Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach.

11 października  2022r w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na temat „Przylećcie do Szreniawy, czyli kto śpiewa w muzealnym parku”. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat ptaków pozostających u nas na zimę.

Julita Kisiel i Marzena Waszak

Zapraszamy do galerii zdjęć.