„Sprzątanie świata” nad Jeziorem Swarzędzkim

24 września 2022r. w naszym mieście na wzór międzynarodowej akcji Wydział Ochrony Środowiska UMiG  zorganizował:
I Jesienną Akcję Sprzątania terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego.
Do udziału w akcji zaproszono uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami i opiekunami, a także wszystkich innych chętnych.
Naszą szkołę reprezentowała dość liczna grupa miłośników przyrody.
Spotkaliśmy się na przystani jeziora o godz. 10.00, założyliśmy rękawice ochronne, pobraliśmy worki i wyruszyliśmy po śmieci. Szybko zapełniały się worki i w niespełna 2 godziny teren nad naszym pięknym jeziorem był wysprzątany.
W podsumowaniu tego wydarzenia brały udział władze Swarzędza. Na wszystkich uczniów czekały słodkie niespodzianki, a na dorosłych pyszna kawa.
Zadowoleni z dobrze wykonanej pracy, w promieniach jesiennego słońca rozeszliśmy się do domów.

Zachęcamy wszystkich do udziału w następnych tego typu akcjach!!!

Marzena Waszak