Uczniowie 2b na Ostrowie Tumskim

W piątkowe przedpołudnie uczniowie  klasy 2b  wyjechali na wycieczkę do Poznania, gdzie w Akademii Lubrańskiego na Ostrowie Tumskim zamienili  się w detektywów poszukując bezcennego  skarbu….
Sto lat temu w zbiorach muzeum znajdował się drogocenny kielich, wykonany ze złota. Niestety w czasie II wojny światowej zaginął wraz z częścią zabytków. Jednak podczas porządkowania magazynu pracownicy muzeum odkryli zakurzoną paczkę i tajemniczy list, który daje nadzieję na odnalezienie cennego eksponatu. Zawiera on listę zadań, których wykonanie ujawni miejsce, w którym schowany jest kielich.
Po odczytaniu listu uczniowie z ogromnym zapałem przystąpili do działania i poszukiwania skarbu. Wykazując  się sprytem i spostrzegawczością, rozwiązując zagadki  i łamigłówki odnaleźli bezcenny zabytek.
                                                                      Izabela Matela