TURNIEJ SZACHOWY W KLASACH II

Na przełomie marca i kwietnia 2022 roku, ramach zajęć rozwijających zdolności i uzdolnienia klas II, szachiści i miłośnicy „królewskiej gry” mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Nad przebiegiem turnieju czuwała P. Ewa Gajda nauczyciel wychowania fizycznego oraz prowadząca zajęcia nauki gry w szachy.

Uczniowie grali w pięciu rundach  na czas czyli z zegarem szachowym. Czasem, mimo dobrej, logicznej gry uczestnik przegrywał na czas. Takich partii było mało, ale właśnie one uczą szybkości myślenia i podejmowania  decyzji.

W klasyfikacji końcowej uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

Klasa 2b:

I miejsce Michał Białas

II miejsce Bigus Jan

III miejsce Andrzejewski Kacper

Dalej uplasowali się w kolejności: Szymańska Agata, Olek Sobczak, Szymański Bartek, Szramkowski Adrian, Napieralski Oskar i Franciszek Waiss.

Klasa 2c

I miejsce  Małgorzata Sokołowska

II miejsce Lena Łopatka

III miejsce Antek Popławski

Dalej uplasowali się w kolejności: Taalabi Maria, Książkiewicz Liliana, Buczek Katarzyna, Stoma Franciszek,  Palinkiewicz Marcin, Rothe Paweł i Lena Błotna

Zakończenie turnieju nastąpiło w obecności całej klasy. Najlepsi otrzymali dyplomy i oklaski od wszystkich kolegów i nauczycieli.

Gratulujemy wszystkim Zawodnikom i Zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Gajda