„Zwierzaki w szkole malowane” 

Dzień 5 kwietnia na długo pozostanie w naszej pamięci. My, uczniowie oddziałów edukacyjno- terapeutycznych z SP 4 razem z naszymi nauczycielami udaliśmy się do Biblioteki Publicznej w Swarzędzu. Myślicie, że poszliśmy po ciekawe książki do czytania, nowe czasopisma? Nic z tych rzeczy. W bibliotece o godzinie 11 rozpoczął się wernisaż wystawy „Zwierzaki w szkole malowane”.  Ta wystawa, to zbiór naszych prac plastycznych, które wykonaliśmy w trakcie zajęć rozwijających kreatywność. Wykonane przez nas zwierzęta są po prostu naj - największe, najszybsze, najzwinniejsze, najgroźniejsze, najbardziej jadowite. Choć ich domem jest Afryka, Azja, Australia, wiemy : co lubią jeść na śniadanie, gdzie śpią, co robią , gdy grozi im niebezpieczeństwo.

 Na wystawie spotkać możemy też zwierzęta hodowane przez człowieka- krowy, świnie, króliki, konie. Nie zabrakło też motyli i ptaków. Prace wykonaliśmy korzystając z różnych technik plastycznych. Było malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie. Korzystaliśmy z kolorowego papieru, bibuły, szmatek, pasteli, akwareli, szarego papieru, papierowych talerzyków, piórek.

Dziękujemy Pani Renacie Czarneckiej- Pyła, Dyrektor Biblioteki, za możliwość zaprezentowania naszych dzieł szerszej publiczności, pracownikom biblioteki  oraz przybyłym na otwarcie wystawy gościom.

Wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli wystawy „Zwierzaki w szkole malowane” zapraszamy do biblioteki na os. Czwartaków 1 .

 
Skip to content