Wizyta w Komisariacie Policji w Swarzędzu

Klasa 2b odwiedziła Komisariat Policji w Swarzędzu. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.
 Uczniowie zostali zapoznani przez Pana Policjanta z ciekawą i co ważne bezpieczną stroną internetową „ Pyrkowa kraina”. Aktywnie rozwiązywali quizy oraz uczestniczyli w grach na e-platformie w „Pyrkowej Krainie”. Zostali zapoznani z pracą policjanta. Na zakończenie wizyty rozwiązywali zagadki, podczas których dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak aktywnie, a zarazem bezpiecznie spędzać wolny czas. Każdy miał okazję zaprzyjaźnić się z sierżantem Pyrkiem - policyjną maskotką oraz poczuć się jak prawdziwy policjant.

Izabela Matela