Dinozaury w II a

Dnia 31 marca klasę IIa odwiedziła starsza koleżanka, uczennica klasy 5a Weronika Małofiej, która od lat fascynuje się prehistorią i dinozaurami. W tym dniu zgodziła się podzielić swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Głównym celem spotkania było rozwijanie zainteresowań dzieci i wzbogacenie ich wiedzy z zakresu prehistorii.  Weronika przygotowała wykład, który w prosty i przystępny sposób przybliżył podstawowe informacje na temat prehistorii i dinozaurów. Zaprezentowała dinozaury, które wyraźnie odróżniały się pewnymi cechami, wyglądem czy zachowaniem od swoich krewniaków. Uczniowie brali aktywny udział podczas zajęć oraz mieli możliwość zobaczenia i dotknięcia zbioru przyniesionego przez Weronikę: figurek dinozaurów, zwierząt i roślin prehistorycznych oraz kolorowych książek. Na koniec spotkania Weronika odpowiadała na pytania dzieci. Wykazała się przy tym duuuużą cierpliwością😊 .
Spotkanie  zapewne przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tematem dotyczącym dinozaurów i prehistorii. Dzieci wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy oraz poznały nowe zawody archeologa i paleontologa.
Weronice jeszcze raz bardzo dziękujemy i gratulujemy wiedzy i pasji!
K. Berłowska
L. Sobczak