ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

Wydaje nam się, że każdy zna przynajmniej jedną osobę obdarzoną trusomią chromosomu 21.
Są to wyjątkowi ludzie, którzy każdego dnia obdarzają nas uśmiechem, dobrym słowem i radością. Różnią się jedynie od osób bez trisomii delikatnie wyglądem. Ale czy to nie jest piękne w człowieku, że każdy z nas jest inny?

Data, która przypada na Dzien Osób z Zespołem Downa nie jest przypadkowa. W końcu 21. dzien marca to początek wiosny oraz symbol potrójnego 21. chromosomu. Pomysłodawcą byk genetyk z uniwersytetu w Genewie Stylianos E. Antonarakis. Istotą dzisiejszego dnia jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat potrzeb, praw i dobra osób z Zespołem Downa, integracji oraz równości każdego człowieka.

Na znak solidarności wszyscy dzisiaj zakładamy różnorakie skarpetki. U nas w szkole uczniowie i pracownicy szkoły tez zakładają kolorowe skarpety i ustawiają się w kręgu 🌈💙