Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Uwielbiam”

Społeczność naszej szkoły zawsze z ogromnym zaangażowaniem promuje zdrowy styl życia!  

Dlatego chętnie i aktywnie włączyliśmy się w Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Uwielbiam”, który okazał się strzałem w dziesiątkę!

Jest to program edukacyjny o charakterze społecznym, mający na celu kształtowanie wśród młodych ludzi prawidłowych nawyków żywieniowych i co niezwykle ważne 

zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności.

Na lekcjach biologii, uczniowie zgłoszonych do programu klas, poznawali najważniejsze zasady komponowania posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego trybu życia.  Wszystkie grupy pracowały z ogromnym zaangażowaniem, zgłębiając swoją wiedzę  i zdobywając nowe, ciekawe doświadczenia.

Zaistniała sytuacja  nie pozwoliła nam na kontynuacje projektu w szkole, ale to nie zniechęciło naszych uczniów do działania!

Radość ze wspólnego gotowania i  spożywania posiłków, świadomość potrzeby zdrowej, zbilansowanej diety zaowocowały pomysłami na wartościowe i samcze dania. 

W ramach zorganizowanego konkursu otrzymaliśmy przepisy na zdrowe, pyszne potrawy wykonane z pełnowartościowych produktów, zgodnie z zasadami zbilansowanej diety!                                                                             

   Joanna Michalak, Faustyna Dunajewska

Skip to content