EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY – 6 MARCA

6 marca 2022 roku świętujemy Europejski Dzień Logopedy pod hasłem ogłoszonym przez ESLA-European Speech and Language Therapy Association. Tegoroczne hasło brzmi: „Terapia mowy
i języka na każdym etapie życia”.

Chcemy aktywnie włączyć się w obchody EDL, dlatego prezentujemy rodzicom dzieci uczęszczających do naszej szkoły materiały związane z prawidłowym rozwojem mowy dziecka
do siódmego roku życia, informacje o tym, jak należy wspierać rozwój mowy dziecka, kiedy należy zgłosić się do logopedy oraz gdzie szukać pomocy, kiedy maluch zaczyna się jąkać (materiały zostały udostępnione przez Polski Związek Logopedów). Wszystkie informacje znajdą Państwo w poniższych załącznikach, zachęcamy do lektury.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy przeprowadzimy także w marcu w klasie 1a zajęcia pt. "Kilka słów o zawodzie logopedy". W trakcie zajęć uczniowie dowiedzą się, na czym polega praca logopedy oraz poznają podstawowe akcesoria logopedyczne i pomoce dydaktyczne. Następnie dzieci wezmą udział w zabawach językowych oraz wykonają ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i słuchowe.

W razie pytań czy jakichkolwiek wątpliwości związanych z rozwojem mowy Państwa dzieci zapraszamy do kontaktu.

Małgorzata Grzelczak, Jagoda Poszwa, Aleksandra Scheller, Agnieszka Sokołowska, Natalia Velikov