Projekt„Nasza mama ukochana BELOVED MUM ”

Projekt „Nasza mama ukochana - BELOVED MUM ” to źródło pomysłów jak ciekawie i oryginalnie świętować Dzień Matki. Przeznaczony jest dla uczniów w wieku 7 – 12 lat. Projekt zaprasza do wspólnych aktywności, np. tworzenia e-galerii, pisania listu do mamy, projektowania kartek, nagrywania piosenek i innych zajęć wymagających międzyszkolnej współpracy. Uczniowie i nauczyciele, poznają aplikacje służące urozmaicaniu lekcji zarówno w trakcie edukacji stacjonarnej, jak i zdalnej.
- rozwijanie i pogłębianie więzi rodzinnych
- zapoznanie z obchodami dnia matki w innych krajach
- integracja i tworzenie przyjaznej atmosfery w grupie
- pobudzenie kreatywności uczniów
- kształtowanie umiejętności konstruktywnego słuchania i mówienia
- zapoznanie z ciekawymi aplikacjami przydatnymi w edukacji
- nabycie umiejętności prawidłowego korzystania z technologii

Postęp działań
Nasz krótkoterminowy projekt będzie realizowany w okresie luty - maj 2022. Ma mieć wymiar międzynarodowy - zaprosimy do niego zagranicznych partnerów Podzielony będzie na trzy główne części, z których każda będzie trwać 1 miesiąc. Każdy miesiąc będzie miał swoje własne aktywności. Aktywności będą wynikać z harmonogramu ustalonego podczas spotkania partnerów. W trakcie realizacji projektu powstaną prace będące wynikiem współpracy uczniów z różnych szkół - zespoły międzyszkolne i międzynarodowe.

Spodziewane rezultaty
Efektem końcowym projektu będzie strona internetowa TwinSpace, e-galeria portretów, ebook oraz filmik z naszych działań. Dzielenie się pomysłami za pomocą obrazków i zdjęć podniesie poczucie własnej wartości dzieci nieznających jeszcze zbyt dobrze języków obcych i zachęci je do udziału w podobnych projektach w przyszłości. Taka międzynarodowa integracja podkreśli podobieństwa między nami. Możliwość podzielenia się własnymi pomysłami z rówieśnikami z innych krajów pokaże uczniom, że, niezależnie od kraju, dla wszystkich dzieci rodzina jest najważniejsza.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 3a. Brawo!!!

Drodzy, to jest prezentacja projektu

Dear partners,  this is a presentation of the project

Drodzy partnerzy, to jest kalendarz projektu.

Dear partners,  this is the project calendar.

Luty / February

Nauczyciele przedstawiają się.

Dodają tag dla swojej szkoły do mapy Europy.

Nauczyciele dodają informacje o swojej szkole.

Dołączają do grupy projektu na Facebooku:

Marzec / March

Prezentacja szkoły i uczniów.

Konkurs na logo. Nasi uczniowie rysują logo dla naszego projektu.

Stworzymy naszą Galerię Sztuki  z portretami mam.

Kwiecień / April

Uczniowie piszą wiersze dla mamy, nauczyciel umieszcza je na Padlecie

Tworzymy e-book w storyjumper.com z życzeniami dla mam.

MAJ / MAY

Piosenka o mamie

Każda szkoła nagra film z uczniami mówiącymi „Kocham moją mamę!”

Ewaluacja