Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym tygodniu w klasach 2b,2c, 3c i 3a świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 8 lutego . Poczas zajęć edukacyjnych rozmawialiśmy o właściwym korzystaniu z komputera i Internetu. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne „Owieczki w sieci”.Na zajęciach uczniowie uczyli się o tym , żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym, nie umawiać się z nieznajomymi oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze, żeby gry komputerowe nie zastępowały przyjaciół i zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu, a także nie utrudniały wykonywania codziennych czynności. Uczniowie wykonali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

A.Łukasik A. Czwojdrak