SALA PRZYSPOSABIAJĄCA DO ŻYCIA

W pracy z uczniami oddziałów edukacyjno – terapeutycznych duży nacisk kładziemy na przygotowanie do samodzielności w dorosłym życiu. Uczymy naszych wychowanków podstaw gotowania, sprzątania, mycia naczyń i nakrywania do stołu. Podczas zajęć gotujemy nie tylko proste, ale także bardziej skomplikowane potrawy. Najpierw wspólnie zastanawiamy się nad menu, potem ustalamy listę zakupów i  idziemy razem do sklepu, aby ją zrealizować. W szkole Wszyscy bardzo lubią te zajęcia, szczególnie etap końcowy – wspólną degustację.
Gotujemy w salach lekcyjnych, i nie jest to zbyt komfortowe. Jednak niedługo wszystko się zmieni – jesteśmy na etapie urządzania SALI PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO ŻYCIA .   W sali tej będą odbywały się nie tylko zajęcia kulinarne, ale również uczące domowych prac porządkowych: sprzątania, korzystania z odkurzacza, ścielenia łóżka, zmiany pościeli i prasowania. Wiele z potrzebnych urządzeń już zgromadziliśmy. Mamy płytę indukcyjną, mikser, blender i nawet gofrownicę.  Z klasowych pieniędzy zakupiliśmy przybory kuchenne i naczynia. Na uruchomienie sali czeka lodówka, piekarnik elektryczny, blender planetarny, żelazko i deska do prasowania, kołdra, poduszki i  nawet jasiek. Jeszcze wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że uda się i już niedługo będziemy korzystać z nowej pracowni. 
Umiejętność wykonywania tych czynności jest bardzo ważna zarówno dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla ich rodzin. Każdy w rodzinie ma swoje obowiązki, wszyscy pomagają sobie wzajemnie. Nasi uczniowie też nabędą umiejętności, które w życiu są tak ważne .
Skip to content