Tydzień Europejski już za nami.

W listopadzie i na początku grudnia w naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami                     i nauczycielami różnych przedmiotów realizowali zadania wynikające z realizacji projektu „Tydzień Europejski – Hiszpania”. Głównym celem projektu było upowszechnienie wiedzy na temat Hiszpanii.  Planów i pomysłów było bardzo wiele i większość z nich udało się zrealizować.

Podczas lekcji wychowawczych uczniowie klas 1-8 dzielili się wiedzą o Hiszpanii, wykonywali gazetki tematyczne oraz przygotowywali wspólny posiłek, małe przekąski,– tapas.
Lekcje języków obcych polegały na wyszukiwaniu podobieństw w słowach hiszpańskich do języka angielskiego i niemieckiego.
Na przyrodzie uczniowie klas 4 zostali zapoznani z mapą Hiszpanii oraz tworzyli mapę myśli
o ciekawostkach przyrodniczych.
Na lekcjach  plastyki i techniki uczniowie zmierzyli się niełatwym zadaniem jakim było  wykonanie  prac techniką mozaiki  trencadis potocznie zwanej wydzieranką oraz wykonali wachlarze.

Sylwia Tarasiewicz