Andrzejki w klasie 2a.

Co to była za zabawa!
Dnia 30 listopada 2021r. klasa 2a obchodziła Andrzejki 🕯️. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść
w świat marzeń i fantazji. Każdy uczeń przygotował swoje stoisko z wróżbami oraz odpowiedni strój. Dzieci mogły sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Każdy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losował magiczne karteczki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Było też ciasteczko z wróżbą dla każdego dziecka. Wiele śmiechu i radości dostarczyły uczniom przepowiednie. Nie zabrakło też lania wosku. Wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Każdy sprawdził także imię swojego przyszłego męża lub przyszłej żony. Kolorowe i migające światełka oraz  płomienie świec sprawiły, że atmosfera była magiczna. Wszyscy wspaniale bawili się przy rytmach wesołej muzyki 😊.

K.Berłowska