Co słychać u Sówek i Żabek?

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zamieszczonej poniżej. Zawarte są w niej krótkie relacje zdjęciowe z kilku wydarzeń, m.in. z: Dnia Przedszkolaka, Dnia Uśmiechu, Dnia Kundelka oraz dodatkowo zdjęcia z naszych działań, których głównymi bohaterami są wszystkie dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych Sówek i Żabek.
Od 2013 roku, każdego roku 20 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, dlatego warto w tym dniu przypomnieć sobie i zatrzymać się na chwilę przy tak ważnym temacie, jakim są prawa dziecka. Dzieci z Sówek i Żabek bawiły się w tym dniu radośnie. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało dyplom i medal.
Światowy Dzień Uśmiechu obchodzone jest od 1999 roku w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Symbol ten ma reprezentować bezinteresowny uśmiech i radość życia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały uśmiechnięte buźki, wykorzystując do tego papierowe talerzyki i farby. Ten dzień był udany i pełen uśmiechu.
23 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. W tym dniu była okazja, by porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Dzieci miały możliwość pogłębienia wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się również, czym się różnią psy rasowe od kundelków. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, bawiły się przy piosenkach o pieskach. Wysłuchały wierszy i wykonały prace plastyczne. Wszystkie nasze przedszkolaki wiedzą już, że każdy pies zasługuje na uwagę i miłość.
Wychowawcy
Skip to content