Krok w stronę normalności

Pandemiczna rzeczywistość w jakiej przyszło nam żyć, odbiła się także na społeczności uczniowskiej Swarzędzkiej Czwórki. Na szczęście uniknęliśmy lockdownu i od września mury naszej szkoły rozbrzmiewają głosami setek uczniów.
Od połowy września w szkole prowadzone są zajęcia wokalne dla chórku klas pierwszych oraz pozostałych klas masowych
i specjalnych. W sumie uczestniczy w nich 62 uczniów z wszystkich  poziomów nauczania. Tradycją naszej szkoły jest organizacja koncertów, w których wykonawcami są uczestnicy zajęć wokalnych.
21.10.2021roku hol szkoły rozbrzmiewał głosami 42 wykonawców wykonujących 20 utworów. Repertuar obejmował piosenki dziecięce , młodzieżowe oraz idolki dzieci i młodzieży Sanah. W moim odczuciu ten koncert stał się krokiem w stronę normalności, a śpiew dzieciaków środkiem do budowania relacji, odczuwania wzruszeń i dumy z małych artystów. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji koncertu Wiktorii Szwanka, która przepięknym, anielskim głosem zapowiadała występujących artystów, Magdzie Lenartowicz za pomoc w prowadzeniu koncertu  i Ani Pluta -Dąbrowskiej za przygotowanie dekoracji.
                                                                                                      Jerzy Kot