Odlotowa wycieczka klas specjalnych!!!

Tym jednym zdaniem można opisać wycieczkę uczniów nauczycieli i opiekunów klas zet na lotnisko  Ławica w Poznaniu im. Henryka Wieniawskiego 5.10.2021r.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość przejścia wszystkich procedur związanych z lotem samolotem, a także zajrzeć do miejsc znanych tylko pracownikom lotniska takich jak sortownia bagaży.

Obserwowaliśmy także lądowanie samolotu ze stosunkowo niewielkiej odległości z płyty lotniska przy budynku straży pożarnej. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie budynku  Lotniskowej Straży Pożarnej i oglądanie bardzo nowoczesnych wozów strażackich. Dowiedzieliśmy sie na czym polega praca strażaków na lotnisku. Mieliśmy też możliwość obejrzenia wozów w symulowanej akcji gaśniczej, w trakcie której zademonstrowano działka gaśnicze. Take działka są  w stanie w ciągu minuty wystrzelić sześć ton środka gaśniczego. Na szczęście nie było jeszcze takiej potrzeby.

Myślę ,że w pamięci dzieci i opiekunów na długo pozostanie odlotowa wycieczka na lotnisko na Ławicy

Zapraszam do obejrzenia prezentacji i zdjęć z wycieczki

Jerzy Kot