Międzynarodowy Dzień Kropki w oddziałach przedszkolnych

W dniu 15 września w grupach przedszkolnych „Sówki” i „Żabki” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, pobudzania wyobraźni dzieci. A wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedział historię małej Vashtii. Bohaterką książki jest nieśmiała dziewczynka, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. My obejrzeliśmy film, który został nakręcony na podstawie książki. Historia ta pozwoliła zrozumieć dzieciom, że każdy człowiek ma ukryte talenty. Dzieci miały okazję do wykonania prac plastycznych, każde z nich z zaangażowaniem wykonało swoje prace najpiękniej jak umiało. Było radośnie i kolorowo.

Dorota Matusiak, Magdalena Wieczorek

Renata Wałejko, Joanna Kowalska