VI BIEG INTEGRACYJNY „BIEGNĘ DLA WAS”

W niedzielne południe 11 czerwca 2017r. przed Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu zebrali się na linii startowej –  uczestnicy VI Biegu Integracyjnego „BIEGNĘ DLA WAS”. Na zaproszenie Pani Dyrektor Elżbiety Wieczorek oraz organizatorów biegu pozytywnie odpowiedzieli nie tylko uczniowie SP4, ale też ich rodzice, opiekunowie, znajomi i przyjaciele, a także mieszkańcy Swarzędza. Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek, a patronat medialny nad imprezą objęli Swarzędzka Telewizja Kablowa oraz Tygodnik Swarzędzki.

Po uroczystym powitaniu przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4  Elżbietę Wieczorek wszystkich przybyłych, uczestnicy VI Biegu Integracyjnego wypuścili 100 balonów do nieba. Następnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pan Tomasz Zwoliński, rozpoczął bieg. Wzięło w nim udział ok. 300 zawodników. Należy podkreślić, że był to bieg rodzinny, ponieważ uczestniczyły w nim całe rodziny. Najmłodsi uczestnicy pokonywali trasę w wózkach, a wśród biegaczy były również dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnością, które także dzielnie przemierzyły dystans. Trasa biegu obejmowała odcinek 1 i 2 kilometrowy. Wszyscy uczestnicy po dotarciu do mety, otrzymali medal wraz z dyplomem, szczęśliwy los, butelkę wody dla schłodzenia emocji oraz gadżety. Następnie wszyscy świetnie się bawili w czasie rodzinnego pikniku pod hasłem „Czas na zdrowie”. Przygotowano mnóstwo atrakcji tj.  dmuchany zamek, przejażdżka harley’ami, zwierzątka ze stowarzyszenia „BENEK”, przejażdżka koniem, Molecularium – obserwacja nieba, prezentacja sprzętu militarnego Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1 Samodzielnej Kompanii Commando Przy KZR LOK w Swarzędzu, profesjonalny wizaż, malowanie paznokci i twarzy, warsztaty fryzjerskie i krawieckie, wyścigi myszy, puszczanie baniek, pokaz Grupy Capoueria Muzenza, ZUMBA z p. Ewą Gajdą, gry i zabawy dla dzieci organizowane przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 oraz przez 28 SDH „AZYMUT”. Na stoiskach ze zdrową żywnością można było spróbować zdrowe i kolorowe kanapki, owocowe soki oraz dietetyczne ciasta i ciasteczka. Rozmowy toczyły się przy kawie oraz herbacie, a także przy wojskowej grochówce z bułką i kiełbaską z kotła. W czasie pikniku odbyła się licytacja maskotki „Koguta”, która odjechała z nowym właścicielem na Harley’u. Natomiast o godzinie 14 uczestnicy pikniku mogli też poszerzyć swoje horyzonty w zakresie wiedzy o zdrowym stylu życia, formach aktywności fizycznej oraz diecie w specjalnie przygotowanym spocie „Śmietnik w mojej głowie”.

To było piękne świętowanie połączone z aukcją charytatywną na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla uczniów SP4. Jak co roku serca i portfele uczestników były otwarte na potrzeby naszych uczniów.

Impreza odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu i finansowemu wsparciu sponsorów. W sposób szczególny słowo wdzięczności kierujemy do: Wandy Konys -Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Swarzędzu, Tupperwar Wiesławy Chojnackiej, Airpol, XD Gifts,  Romana Kędzierskiego, Igora Wojciechowskiego, Rady Rodziców  SP4, Tomasza Bladowskiego, Romana Kędzierskiego, Rafała  Grudzińskiego , Cukierni Karola, Sklepu Mięsnego „u Adama”, Radnego Powiatu Poznańskiego – Marka Lisa, ,  Sklepu  „Mrówka”, Marka Jankowiaka, Zakładów Mięsnych BYSTRY, Piekarni DOPIEK, Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski  im. L. Grajka, Mariusza Mroczkowskiego, GRH Commando, Grupy Capoeira Muzenza ,Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych BENEK, KNAUF, Ireneusza Szpota, Drukarni Swarzędzkiej Stanisław i Marcin Witecki, 28 Swarzędzkiej Drużyny Harcerskiej HKT „Azymut” „Wigry”, Kingi Witka- Stablewskiej, Jakuba Stablewskiego, Magdaleny Grabianowskiej, Klasy Policyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, Policji ze Swarzędza, Straży Miejskiej ze Swarzędza, UKS LIDER, , MOLECULARIUM Tomasza Książczyka, RSP Kruszewnia, Elżbiety Wysockiej, Restauracji „Między Nami”, Shell Polska stacji paliw 4041, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Mamy świadomość, że każdy, który wykupił startówkę jest wielkim sponsorem tej imprezy, bo BIEGŁ DLA NAS.

O bezpieczeństwo podczas biegu i całej imprezy zadbały służby mundurowe. Szczególne podziękowania kierujemy do swarzędzkiej Policji i uczniów klasy policyjnej  z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, którymi dowodził z – ca Komendanta Policji w Swarzędzu Pan Piotr Borowiak. Ponadto dziękujemy swarzędzkiej  Pogotowiu Ratunkowemu bacznie czuwającym nad bezpieczeństwem oraz Straży Miejskiej ze Swarzędza.

Dziękujemy również wszystkim, którzy uświetnili nasz piknik swoimi występami

i prezentacjami.

VI Bieg Integracyjny Czwórki –  Biegnę dla Was już ukończony, jednak miłe wrażenia

z tej imprezy pozostają w nas i motywują do pracy nad dobrą kondycją, by wyruszyć znów

w przyszłym roku. Zapraszamy do udziału w VII Biegu.

organizatorzy

Informacje zebrała i opracowała Agnieszka Sokołowska