Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu


Informacje:

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu 

Elżbieta Wieczorek dnia 17 czerwca 2018 roku zaprasza bardzo serdecznie na 

VII BIEG INTEGRACYJNY BIEGNĘ DLA WAS!

Bieg wyruszy sprzed SP4 o godzinie 12.00.  Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz swarzędzkie media Prosto z Ratusza, Tygodnik Swarzędzki, Telewizja STK.  Uroczystego otwarcia biegu dokona Pani Dyrektor z Panem Burmistrzem. Uczestnicy będą mogli przemierzyć wybraną przez siebie trasę  1- kilometrową lub 2-kilometrową. Po przebiegnięciu dystansu  zwycięzcy otrzymają dyplom, okazjonalne gadżety oraz szczęśliwy los. Następnie wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w pikniku rodzinnym. Każdy uczestnik biegu otrzyma kupon na pyszną niespodziankę.

Tegorocznej imprezie, jak co roku,  przyświeca wzniosły cel – zebranie funduszy na sprzęt do sali doświadczania świata aranżowanej dla uczniów  z niepełnosprawnościami uczęszczających do  SP4. 

17 czerwca liczymy na Państwa obecność, aktywne włączenie się w bieg, jak również na hojne serca, dzięki którym nowo powstała sala stanie się jeszcze lepiej wyposażona w specjalistyczny sprzęt niezbędny do rehabilitacji uczniów.

Zapraszamy wszystkich, którzy pobiegną z nami i dla nas, na linię startową w niedzielę 17 czerwca o godzinie 12.00.  Do zobaczenia!

- organizatorzy 

informacja dla rodziców uczniów klas 7
List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów
www.sp4swa.webd.pl/list_MEN.pdf
Z przyczyn niezależnych od organizatorów termin festynu zostaje przeniesiony na 6 października 2018 roku.


Zarządzenia dotyczące dni wolnych w roku szkolnym 2017/2018
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

 

Rekrutacja 2018 / 2019

http://swarzedz.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews%5Btt_news%5D=14712&tx_ttnews%5BbackPid%5D=18&cHash=b4a79d2ff6ec2527ce6bd33a003326df

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, DLA KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA SWARZĘDZ

Postępowanie rekrutacyjne do klasy I odbywać się będzie drogą elektroniczną, począwszy od 5 marca 2018 r. Oto harmonogram. Zgłoszenia i wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, a następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w szkole pierwszego wyboru.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PUBLICZNYCH ORAZ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH Z TERENU GMINY SWARZĘDZ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie drogą elektroniczną począwszy od 14 marca 2018 r. Oto harmonogram. Wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. Nabór dotyczy dzieci z roczników 2012-2015 zamieszkałych na terenie Gminy Swarzędz. 
Bierzemy udział:W zakładce Plany lekcji znajduje się plik html z planem lekcji do ściągnięcia, 

od poniedziałku 29 stycznia plany będą również w Dzienniku elektronicznym Vulcan


Aktualności:

 • Drzewo Genealogiczne Drzewo Genealogiczne –chronologiczna historia osób odpowiedzialnych za rozwój i kształt  naszej gminy. Makieta drzewa z nazwiskami i datami pełnienia funkcji Burmistrza lub Naczelnika Miasta , a następnie Miasta i Gminy Swarzędz ...
  Opublikowane: przez: Marcin Socha
 • 380 lecie Swarzędza - test eliminacyjny do gry miejskiej W dniu 16.05.2018 uczniowie z klas 4-7 z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film, który został zrealizowany z okazji 380-lecia Swarzędza. Następnie zmierzyli się z testem ...
  Opublikowane: 24 maj 2018, 00:12 przez: Marcin Socha
 • WYCIECZKA DO LASU 14. maja klasy I B i I C zamieniły naukę i zabawę w sali lekcyjnej na naukę i zabawę  w terenie. Ten teren to lasy podlegające nadleśnictwu Babki w leśnictwie ...
  Opublikowane: 21 maj 2018, 23:18 przez: Marcin Socha
Wyświetlanie postów 1 - 3 z 351. Zobacz więcej »

UWAGA
Wszystkie obowiązujące dokumenty 
znajdują się w zakładce Prawo szkolne

Reforma oświaty
 

                                                                                                     kliknij na ikonę aby pobrać ulotkęW naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 będą funkcjonowały oprócz wymienionych w ulotce  następujące oddziały: 

- oddziały integracyjne

- oddziały specjalne dla uczniów z upośledzeniem lekkim

- oddziały specjalne dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym (ZET)

- zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla dzieci z upośledzeniem głębokim.

 

Szczegółowe informacje znajdują się również na stronie www.swarzedz.pl


Podróże dalekie i bliskie - Japonia Kraj Kwitnącej Wiśni

Podróże dalekie i bliskie: Japonia – Kraj Kwitnącej Wiśni”  to innowacja pedagogiczna w której udział zgłosiły chętne klasy.
Celem innowacji jest poszerzanie  wiedzy  z zakresu edukacji globalnej oraz kształtowanie  postaw indywidualnych i społecznych  uczniów naszej szkoły. Uczniowie będą mieli możliwość wzbogacania wiedzy ogólnej  na temat Japonii, jako kraju łączącego dwa światy -  tradycji i technologii, jej dorobku kulturowego - muzyki, tańca, strojów, kuchni oraz atrakcji turystycznych. Poprzez udział w innowacji uczniowie nabędą umiejętności społeczne takie jak współdziałanie oraz umiejętność dostrzegania walorów wynikających z różnic kulturowych oraz poszanowania i tolerancji, która jest podstawą pokoju na świecie.

Projekt czytelniczy "Poczytam sobie i innym"

Od początku października bieżącego roku szkolnego realizujemy projekt czytelniczy adresowany do chętnych uczniów klas I-III. Celem projektu jest aktywizacja czytelnicza uczniów, popularyzacja czytelnictwa jako rozrywki i nauki, przedstawienie biblioteki jako źródła inspiracji czytelniczej, wdrażanie uczniów do samodzielności w planowaniu i samodzielności w realizacji własnych planów.
Polega na wykonywaniu różnorodnych zadań związanych z poznawaną w danym miesiącu książką. Wykonanie kolejnych zadań jest nagradzane naklejkami gromadzonymi na karcie Klubu Czytelnika. Projekt zakończy się w maju 2017 r. prezentacją efektów pracy i nagraniem audiobooka.


Projekt edukacyjny - Katyń... ocalić od zapomnienia

Katyń... ocalić od zapomnienia
Katyń... ocalić od zapomnienia

Konkursy wojewódzkieSzkolny Wykaz podręczników 2016 / 2017

http://sp4swa.webd.pl/pdf/swp2017.pdf
kliknij na ikonę aby pobrać dokument PDF

UDAŁO SIĘ !!!


Kochane Koleżanki i Koledzy.
Droga Dyrekcjo, Nauczyciele, Terapeuci, Rodzice.
Jednym słowem Kochana Szkoło!

Nie jestem w stanie ani ja, ani moi rodzice, ubrać w słowa to co czuliśmy gdy przyjechał do nas ten nasz nowy pomocnik 
- Koncentrator Tlenu Philips Simply Go.

To przede wszystkim dzięki Wam mogliśmy go zakupić!
Takie chwile przywracają nam 
wiarę w drugiego człowieka, 
w siłę społeczności!

Serdecznie dziękujemy!!

Lilianna z Rodzicami


Zapraszamy na film o naszej szkole

Konkursy Wojewódzkie
W zakładce informacje dla rodziców znajdują się Regulaminy Konkursów Wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu więcej...
 
W tym roku szkolnym bierzemy udział:

Theo


http://mistrzowiekodowania.pl/

 Informacje:
 • Konkursy wojewódzkie rok szkolny 2017 / 2018
  Opublikowane: 8 sty 2018, 02:56 przez: Marcin Socha
 • Koła zainteresowań dla uczniów klas I - VII
  Opublikowane: 25 paź 2017, 23:32 przez: Marcin Socha
Wyświetlanie postów 1 - 2 z 8. Zobacz więcej »


http://bip.swarzedz.pl/