Biblioteka‎ > ‎

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

opublikowane: 24 lut 2021, 08:56 przez Dorota Jędrzejak   [ zaktualizowane 24 lut 2021, 08:57 ]

Biblioteka przystąpiła do programu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE skierowany jest do uczniów klas V–VII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Na zajęciach pod opieką wychowawców i nauczycieli bibliotekarzy uczniowie będą zapoznawać się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2. Następnie, omawiane będą scenariusze zajęć dotyczące poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, młodzież omawia istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.

Ostatnim etapem Programu WpC będzie stworzenie przez uczniów krótkich prezentacji multimedialnych na temat wybranej przez siebie wartości moralnej.

W celu realizacji tego programu biblioteka zakupiła książki o wartościach  oraz wysłała nauczycielom linki do strony www „WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE”. W II semestrze program będzie kontynuowany.


ą
Dorota Jędrzejak,
24 lut 2021, 08:57
Comments