Biblioteka‎ > ‎

SUKCES CZWÓRKI

opublikowane: 22 lut 2021, 11:18 przez Dorota Jędrzejak   [ zaktualizowane 24 lut 2021, 09:28 ]

KONKURS „Projektanci edukacji”

Biblioteka szkolna przystąpiła do organizowanego co roku przez Wydawnictwo Nowa Era ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”. Konkurs polegał na wymyśleniu ciekawego, niebanalnego projektu edukacyjnego, który zrealizujemy z uczniami w naszej szkole.

Projekt, który biblioteka wymyśliła skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych oraz klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych i terapeutycznych naszej szkoły.

Realizatorami projektu będą uczniowie klas siódmych i ósmych, a odbiorcami tego projektu będą klasy 1-3, oddziały przedszkolne i terapeutyczne.

Tytuł naszego projektu to:

Warsztaty teatralne najlepszą formą przygotowania uczniów do wejścia na rynek pracy”. 

Rywalizacja w tegorocznej edycji nie była łatwa. Konieczność pracy zdalnej stanowiła utrudnienie, ale też wyzwoliła dodatkowe pokłady kreatywności. 7 stycznia 2021 w siedzibie wydawnictwa Nowej Ery w Warszawie odbyło się posiedzenie jury ogólnopolskiej edycji tego konkursu. Spośród 457 nadesłanych pomysłów na projekty edukacyjne wyłonionych zostało 60. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci. Łącznie przyznanych zostało 75 grantów finansowych po 1000 zł każdy. Z przyjemnością zawiadamiamy, że w kategorii szkół podstawowych nasza Czwórka znalazła się na pierwszym miejscu. Oprócz złotego grantu finansowego na 1000 zł, który wykorzystamy na realizację naszego projektu, biblioteka otrzyma półroczną prenumeratę magazynu naukowego FOCUS, dyplomy Projektantów Edukacji dla wszystkich członków grupy projektowej, wpisanie szkoły na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji. Nasz projekt jest wyjątkowy, ponieważ skierowany jest do uczniów z klas siódmych i ósmych w bardzo ważnym momencie ich życia. Nasza młodzież stoi u progu wejścia w dorosłość. Klasa ósma jest bardzo ważna, ponieważ muszą podejmować bardzo ważne decyzje dotyczące swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej i wyboru zawodu. Doświadczenie praktyczne wyniesione z udziału w takich warsztatach teatralnych, pomoże im w podjęciu tej ważnej decyzji. Wzmocni również ich poczucie wartości, rozwinie sztukę autoprezentacji. A zdobyte przez nich kompetencje będą mogli w przyszłości wykorzystać na rynku pracy. 

ą
Dorota Jędrzejak,
22 lut 2021, 11:18
Comments