Zwykła lektura i niezwykłe spotkanie

opublikowane: 7 lis 2019, 05:32 przez Arleta Łukasik

Chcemy podzielić się wzruszeniem przeżytym przez klasę III B w trakcie spotkania z Panią Urszulą Beierlein prababcią jednego z uczniów.

Pani Urszula odwiedziła nas z okazji omawiania książki „Asiunia” J. Papuzińskiej. Wystąpiła jako świadek wydarzeń i sytuacji, o których uczniowie czytali. Zajmująco i ze swadą opowiadała o swoich wojennych losach. Od ucieczki przed okupantem, przez rozdzielenie z rodziną i przymusowe roboty aż po radość z zakończenia wojny i połączenie rodziny. Znalazła dość siły i cierpliwości aby odpowiadać na mnóstwo pytań wywołanych przez Jej opowieść. Spotkanie z Panią Urszulą było mocnym przeżyciem dla wszystkich.

Jesteśmy wdzięczni i zaszczyceni. Dziękujemy Honorowemu Nauczycielowi III B - Pani Urszuli Beierlein.

Uczniowie III B i wychowawczyni Katarzyna Bednarek