Z wizytą w teatrze Animacji

opublikowane: 28 lis 2019, 13:19 przez Arleta Łukasik

W poniedziałkowy poranek 25 listopada uczniowie klas Ib i Ic wraz z wychowawczyniami odwiedzili Teatr Animacji w Poznaniu. Elegancko ubrani i nad wyraz grzeczni zasiedli na widowni w przytulnej teatralnej sali.

Obejrzeli wzruszającą i zabawną na przemian „Baśń o grającym imbryku” autorstwa Marty Guśniowskiej, której głównym bohaterem jest pewien Kowal, zmęczony wykuwaniem podków. Postanawia on zmienić fach i poszukać swojego miejsca na ziemi. Zadanie ułatwia mu niezwykły prezent, który pewnego dnia trafia w jego ręce - zaczarowany imbryk. Za jego sprawą życie Kowala całkowicie się odmienia. Ostatecznie dowiaduje się, co jest dla niego źródłem szczęścia.

Na widzach, tych małych jak i dorosłych, wielkie wrażenie zrobiła niebanalna scenografia, która zmieniała się niby kameleon w kolejnych scenach.

Po przedstawieniu aktorzy Teatru Animacji zabrali uczniów na tajemniczą wyprawę w miejsca zakryte na co dzień dla oczu widzów. W zakamarkach teatru mogliśmy zobaczyć najrozmaitsze lalki teatralne, fragmenty scenografii, rekwizyty i mnóstwo skomplikowanych urządzeń. Aktorzy zaprosili dzieci na scenę i pokazali jak animować lalki. Każdy mógł spróbować. Zwiedzili również Galerię Lalek, gdzie znajdują się lalki z archiwalnych spektakli.

Zawody związane ze światem teatru okazały się niezwykle ciekawe. Uczniowie wrócili pełni wrażeń. Czas zarezerwować bilety na kolejny spektakl w Teatrze Animacji!

Jolanta Dębska

Danuta Hernacka