Z wizytą w księgarni

opublikowane: 17 mar 2020, 03:50 przez Arleta Łukasik

W pogodny poniedziałek, 2 marca, wybraliśmy się z wizytą do księgarni „Pinokio” na zajęcia czytelnicze. Pani Agnieszka powitała nas serdecznie i zaprosiła na spotkanie z ciocią Jadzią, bohaterką książek Elizy Piotrowskiej. W przytulnym kąciku, na wygodnych, kolorowych poduszkach, wysłuchaliśmy fragmentu książki „Ciocia Jadzia. Szkoła”. Słuchaliśmy bardzo uważnie, żeby później odpowiedzieć na wszystkie pytania i wykonać przygotowane przez panią Agnieszkę zadania. Zajęcia były inspirujące. Obserwowaliśmy też pracę księgarza, obejrzeliśmy baaardzo dokładnie całą księgarnię, zrobiliśmy małe zakupy i dostaliśmy kolorowe upominki. Miejsca związane z książkami są niezwykle przyjazne. Dzięki nim czytamy coraz więcej. I o to chodzi!

Uczniowie klasy 1c