z wizytą u strażaków

opublikowane: 24 maj 2017, 03:09 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 24 maj 2017, 03:09 ]

17 maja 2017 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów oddziałów specjalnych naszej szkoły. Tego dnia udaliśmy się do Poznania na ulicę Bobrzańską do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie były to zwykłe odwiedziny, zostaliśmy bowiem zaproszeni na podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego z okazji 25- lecia działalności Państwowej Straży Pożarnej. Motto przewodnie konkursu brzmiało „Strażak zawsze pomocny, sprawny i profesjonalny”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 chętnie zabrali się do artystycznej pracy, przedstawiając strażaków w najróżniejszych sytuacjach. Było więc gaszenie płonącego domu, opanowanie pożaru w lesie, niesienie pomocy podczas powodzi, a także ściąganie kota z drzewa. Wykorzystane  techniki też były imponujące, a wśród nich królowały wycinanki z kolorowego papieru, farby, pastele, węgiel, kredki. Jury też dostrzegło talent i doceniło zaangażowanie „czwórki”. Przyznano nam aż 5 wspaniałych nagród  (były wśród nich tablety, bezprzewodowe głośniki) i 4 wyróżnienia, które wręczył Komendant Straży Pożarnej.

W kategorii uczniów klas specjalnych i zespołów terapeutycznych nagrody otrzymali:

I miejsce – Maria Dopierała kl. V zet

II miejsce – Alicja Magdalena Socha kl. II zet

III miejsce – Marcel Jankowiak    kl. II zet

Wyróżnieni zostali:     Mikołaj Malanowski  kl. V zet  oraz Marta Hoffman    kl. V zet

*  w kategorii uczniów w wieku 10 -  16 lat nagrodzono:

I miejsce - Zuzanna Kaczmarek kl.VI e

II miejsce - Natalia Resko kl. VI b

Wyróżnienie otrzymały:  Iga Matuszewska kl. V d oraz Emilia Małecka z klasy IV e

Następnie wysłuchaliśmy pogadanki o bezpiecznej ewakuacji ze szkoły w  razie zagrożenia  oraz obejrzeliśmy film. Ukazywał on tragiczną sytuację, w której młoda dziewczyna traci życie tylko dlatego, że ktoś dla żartu dzwonił, a tym samym blokował  numer alarmowy 112.

Potem był poczęstunek, opowieści strażaków o ich  niebezpiecznej pracy, oglądanie sprzętu znajdującego się w wozach strażackich oraz próba lania wody z węża, którego używają strażacy podczas akcji. Ze względu na duże ciśnienie wody nie jest to wcale łatwe, ale daliśmy radę! Dzień był udany i pełen wrażeń. Za rok  znowu chętnie włączymy się w akcję przypominającą o jakże ważnej pracy strażaków.

Joanna Bazaniak

Lucyna Kaźmierczak

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerię