Znawcy i Odkrywcy przyrody w akcji

opublikowane: 27 cze 2017, 10:08 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 27 cze 2017, 10:10 ]

W środę 21.03 odbyła się I edycja warsztatów naukowych „Znawcy i Odkrywcy Przyrody”.  Rolę znawców pełnili uczniowie klasy V B (Olaf Burdziuk, Bartosz Paterski, Wiktoria Konaszewicz, Nicole Wolna, Wiktoria Marciniak, Joanna Wolniewicz, Zuzanna Greser, Anna Pilarczyk) i V E (Filip Jędrzejczak, Miłosz Szymański, Łukasz Meyza, Antoni Prałat, Dominika Karczewska, Zofia Książkiewicz), którzy wyjaśniali młodszym koleżankom i kolegom tajniki zjawisk przyrodniczych w oparciu o zestaw doświadczeń przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela przyrody.  Odkrywcami byli uczniowie klasy IIIB i IIG, którzy jak na odkrywców przystało, zadawali dociekliwe pytania i sami sprawdzali słuszność swoich naukowych intuicji.

Znawcy i odkrywcy  pracowali z godną pochwały uwagą, dokładnością i co nas najbardziej cieszy zapałem.

Organizatorzy: Teresa Jędrzejczak, Katarzyna Bednarek, Marzena Waszak

kliknij na obrazek aby zobaczyć galerię

A oto niektóre wypowiedzi Odkrywców Przyrody.

„ Dzisiejsze zajęcia bardzo mnie zaciekawiły, ponieważ było dużo zjawisk do poznania i dużo doświadczeń do wykonania. Udałem się w podróż prawdziwego odkrywcy”

Wiktor Turkiewicz

„Zajęcia mi się podobały, bo wszyscy ciekawie opowiadali.”

Filip Borysow

„Te zajęcia bardzo mi się podobały i dużo się na nich nauczyłem. Dowiedziałem się, że masa z wody i mąki ziemniaczanej ma stały stan skupienia gdy ją przekładam z ręki do ręki, a jak tego nie robię, to ma stan ciekły”

Karol Toboła

„Moim zdaniem zajęcia były bardzo ciekawe. Wszystko było dokładnie tłumaczone. Można było o wszystko pytać. Najbardziej zdziwiło mnie to, że gdy się dotykało masy palcem, to palec tonął, a gdy się uderzało w masę pięścią, to ręka nie tonęła.”

Zofia Kraszewska

„Dzisiaj dowiedziałem się, że jeśli w wodzie jest dwutlenek węgla, to on może unieść małe przedmioty”

Aleksander Parzonka

„Dzisiejsze zajęcia mnie bardzo zainteresowały. Dowiedziałem się, że jajko wrzucone do wody z rozpuszczoną solą może pływać, bo to jajko ma mniejszą gęstość niż woda.”

Michał Bębel

„Dzisiejsze zajęcia były bardzo ciekawe. Dowiedziałem się, że potrzebny jest tlen, żeby się paliło.”                                                                                                                                                                                         Jakub Polak

Znawcy byli również bardzo zadowoleni z możliwości podzielenia się z Odkrywcami swoimi umiejętnościami. Zgodnie stwierdzili, że było to interesujące dla nich doświadczenie, a dzielenie się wiedzą  nie należy do łatwych zadań. Wszyscy chętnie wezmą udział w kolejnej edycji tego przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok.