Znamię! Znam je? – Kampania edukacyjno-informacyjna

opublikowane: 13 maj 2020, 02:07 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 13 maj 2020, 02:09 ]

W tym roku szkolnym w ramach działań profilaktycznych uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły przystąpili do akcji edukacyjno – informacyjnej w ramach organizowanego po raz drugi  w Polsce „ Tygodnia Świadomości Czerniaka” w dniach 24 – 30 maja.

Celem kampanii jest budowanie świadomości czerniaka oraz odpowiedzialnych zachowań

i prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

Podczas prowadzonych zdalnie zajęć uczniowie dowiedzą się co to jest czerniak, jakie są jego charakterystyczne cechy, co to jest profilaktyka zdrowotna oraz jakie płyną z niej korzyści.

Przeprowadzą również samobadanie skóry oraz dowiedzą się jak rozróżnić czerniaka (zmianę nowotworową) od zwykłego znamiona na podstawie ABCDE czerniaka.

Poświęćcie kilka minut, aby poznać Kamilę i Dawida oraz przejść szybki kurs samooceny skóry

Faustyna Dunajewska

Ċ