Zjazd do wnętrza Ziemi…

opublikowane: 11 gru 2017, 20:47 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 20:47 ]

W grudniowy mikołajkowy poranek uczniowie z klas IIIe, IIIf, IIIi wybrali się na wycieczkę do Kłodawy. Tam dotarli do Kopalni soli, gdzie po wysłuchaniu przewodnika- górnika wszyscy zjechali widną 600 metrów pod powierzchnię ziemi. Zjazd dostarczył uczniom niezapomnianych emocji. Niektórym udało się pokonać lęki.

W kopalni, poruszając się chodnikami, wysłuchali prelekcji na temat historii powstania złóż kłodawskich, przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy Św. Kingi- opiekunki górników solnych. Uczniowie pokonali ponad 2km trasę, podczas której mieli okazję zobaczyć wyeksploatowane komory solne, maszyny górnicze oraz stalaktyty.

To była niecodzienna wyprawa dla uczniów swarzędzkiej Czwórki… nie na wakacje…nie na zieloną szkołę… a do wnętrza ziemi.

Julita Sierant    Dorota Matusiak    Anna Zgórecka

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię