Zielona Szkoła w Kluczewie

opublikowane: 10 cze 2018, 04:14 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 04:14 ]

4 czerwca my, czyli  uczniowie z klasy 1b i 1c wyruszyliśmy na pierwszą w naszej uczniowskiej „karierze” Zieloną Szkołę. Celem wyprawy było gospodarstwo agroturystyczne „Stara Chata u Kowala” w Kluczewie. Mieliśmy możliwość zapoznania  się  jak wyglądało życie na wsi przed stu laty. Zobaczyliśmy,  jak również bawiliśmy się  dawnymi  zabawkami, którymi bawili się nasi  dziadkowie. Uczestniczyliśmy w pokazie przędzenia wełny oraz wyrabiania masła. W kuźni przygotowany został pokaz pracy kowalskiej. Wujek Krzysiu wybijał podkowy, które dostaliśmy na pamiątkę i są ozdobą w naszych klasach. Pozostałe atrakcje - jak przejazd bryczką, poczęstunek rogalikami domowego wypieku i pyszna kiełbaska uatrakcyjniły nasz wyjazd. Dużym entuzjazmem z naszej strony  zostało przyjęte spotkane ze zwierzętami gospodarskimi (koza, świnia, krowa, owca, królik) które można było pogłaskać   i nakarmić, a nawet znaleźli się śmiałkowie, którzy doili krowę. Atrakcje przygotowane  w Kluczewie były czasem świetnej  zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy  wróciliśmy z wycieczki bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi z nowym bagażem doświadczeń i wiadomości.

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię