Zawody piłki ręcznej

opublikowane: 14 mar 2018, 22:31 przez Jerzy Kot

Dnia 27 lutego 2018 roku drużyna szkolna szczypiornistek w składzie:

1.       Oliwia Janicka

2.       Greser Zuzia

3.       Jakubowska Julia

4.       Nowakowska Olga

5.       Pawlik Ola

6.       Ludwiczak Amelia

7.       Juszczak Julia

8.       Sacha Julia

9.       Pogodzińska Ula

10.   Bojanek Zuzia

11.   Karpińska Klaudia – bramkarz

brały udział w Półfinale Powiatu Poznańskiego w Buku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Ewy Gajdy. Zdobywając drugie miejsce zakwalifikowały się do finału Powiatu Poznańskiego, który odbył się w dniu 3 marca również w Buku.

Mecze rozgrywane były w systemie grupowym. Wyjście z grupy spowodowało, że ciężko było wygrać z faworytem turnieju drużyną z Buku (klub sportowy). Jednak walka o trzecie miejsce była ciekawsza i dramatyczna w wykonaniu naszych reprezentantek. Mecz zakończył się remisem, dogrywka również. Następnym etapem to rzuty karne. Długo utrzymywał się remis ....podyktowano do  zwycięskiego pierwszego rzutu. Niestety ten rzut zadecydował i dziewczęta przegrały mecz. Bardzo to przeżywały ale walczyły do końca i chwała im za to. Dziękujemy!

Co jest najważniejsze? Zdobyły 4 miejsce w Finale Powiatu Poznańskiego, zdobyły ważne punkty dla szkoły w rywalizacji sportowej, zdobyły doświadczenie oraz poznały siebie co bardzo umocniło je wewnętrznie...

BRAWO!

Opracowała