ZAWODNICY SP 4 NAJLEPSI PIŁKARSKO W KATEGORIACH U10 I U12 W GMINIE

opublikowane: 30 lis 2016, 01:28 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 2 gru 2016, 04:42 ]
Na początku roku szkolnego 2016/17 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu została zgłoszona do XVII edycji turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” w dwóch kategoriach wiekowych: U10 oraz U12 chłopców. W związku z tym w połowie września odbyły się eliminacje dzieci z poszczególnych roczników do udziału w zawodach. Selekcję przeszło dwudziestu najbardziej uzdolnionych chłopców, którzy jednocześnie stali się reprezentantami szkoły. Przygotowaniem do zmagań sportowych dzieci zajął się nauczyciel wychowania fizycznego w SP 4 i zarazem trener piłkarski – Łukasz Szybaj. Pod jego wodzą podzieleni na dwie kategorie wiekowe chłopcy odbywali regularne treningi z piłki nożnej. Oprócz podnoszenia umiejętności technicznych poszczególnych zawodników, dużą uwagę przywiązywano podczas ćwiczeń do taktyki i dyscypliny, gdyż najważniejsze było zgranie i scementowanie drużyny przed zawodami. Po okresie niemal trzech miesięcy ciężkich i wytężonych treningów nadszedł czas na sprawdzenie umiejętności graczy SP 4. W finale rozgrywek gminnych, które odbyły się 25.11.2016 roku, podopieczni Łukasza Szybaja zmierzyli się w kategorii wiekowej U10 z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 1 ze Swarzędza, natomiast zawodnicy U12 zagrali przeciwko graczom ze Szkoły Podstawowej z Paczkowa. Obydwa spotkania stały na wysokim poziomie i dostarczyły sporo emocji. W pierwszym pojedynku SP 4 wygrała w stosunku 2:1 (bramki dla naszej szkoły zdobyli Adam Szamajda i Wiktor Turkiewicz). Natomiast drugi mecz obfitował w większą ilość zdobytych bramek i zakończył się wynikiem 5:4 dla szkoły ze Swarzędza. (Zdobywcy goli: Mateusz Adamczyk trzy trafienia, Michael Olukoya i Bartosz Szukalski). Teraz młodzi adepci futbolu z naszej szkoły przygotowują się do rozgrywek na szczeblu powiatowym, gdzie poprzeczka z pewnością zostanie zawieszona wyżej i trzeba będzie zmierzyć się z jeszcze bardziej wymagającymi rywalami.

Łukasz Szybaj

U 12