Zakończenie roku szkolnego 2019/20 w klasach ósmych

opublikowane: 28 cze 2020, 01:28 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 30 cze 2020, 06:26 ]

Pojęcie edukacji w ostatnich tygodniach nabrało zupełnie innego, nieznanego do tej pory formatu.

W tym roku szkolnym, ze względu na obowiązujące, szczególne środki bezpieczeństwa związane z pandemią, organizacja zakończenia roku była zupełnie inna. Inna niż wszystkie dotychczas nam znane. Uczestniczyli w niej jedynie uczniowie klas 8, którzy 26 czerwca po raz ostatni spotkali się w pełnym składzie.

Tego dnia uroczystość nabrała większego wymiaru, radość z otrzymanego świadectwa  przeplatała się ze smutkiem: „Ciężko nam odejść z miejsca, którego znaczenie emocjonalne dopiero teraz zaczynamy sobie uświadamiać” – żegna się przedstawiciel klas ósmych.

Nie zabrakło podziękowania dla Pani Dyrektor „(...) za siłę, która pozwoliła nam być dziś godnymi ludźmi.(...)za wpojenie szacunku dla ojczyzny, języka i drugiego człowieka.”

Podziękowania płynęły również dla nauczycieli, którzy włożyli ogromny wysiłek
w nauczanie. „Dziś wiemy, że nie było to łatwe. Zapewniamy jednak, że dało ono efekt. Przygotowaliście nas do najtrudniejszego egzaminu, egzaminu z życia...Wyniki będą zależały już wyłącznie od nas.” – deklarują ósmoklasiści.

Zakończenie roku, choć skromne i symboliczne, to dostarczyło wielu wzruszeń. Te osiem lat nauki to realizacja własnych celów i marzeń.

Drodzy ósmoklasiści,

wspaniale było Was poznać i z Wami pracować, życzymy Wam udanych i pełnych wrażeń wakacji.

Podążajcie wytyczoną przez siebie drogą i nigdy się nie poddawajcie!

Wasza przyszłość leży w Waszych rękach!

Beata Brodziak

Monika Korbik - Ludwiczak