Zajęcia otwarte u „Jeżyków”

opublikowane: 14 cze 2015, 09:31 przez Jerzy Kot

W poniedziałek 4 maja w oddziale przedszkolnym „Jeżyki” miało miejsce ważne wydarzenie – odwiedzili nas rodzice, by zobaczyć jak pracują na zajęciach ich dzieci. Były to zajęcia z wykorzystaniem prowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Rozwijanie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej u dzieci 5-6-letnich jako przygotowanie do nauki pisania – w oparciu o elementy Metody Dobrego Startu”.

Rozpoczęliśmy od małego wprowadzenia teoretycznego i wyjaśnienia zgromadzonym w sali rodzicom, czemu służą poszczególne elementy zajęć, co dzięki nim ćwiczymy, jak wykorzystać podobne zabawy w codziennym życiu, by rozwijać swoje pociechy również w domu. Dzieci pokazały swoim mamom i tatusiom efekt całorocznej, regularnej pracy nad wszystkimi sferami rozwoju z wykorzystaniem Metody Dobrego Startu. Był też moment na przejście z roli widza do roli uczestnika zajęć – rodzice pomagali dzieciom w prawidłowym kreśleniu wzoru na tacach z kaszą oraz wyklejaniu wzorów… jeżykami, a jakże!

Miłym zakończeniem całego spotkania był relaks przy muzyce Chopina, połączony z wykonaniem masażyku na plecach dziecka.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom!

Joanna Lewandowska

LEKCJA OTWARTA