ZAJĄCZEK W UZARZEWIE

opublikowane: 5 kwi 2018, 21:36 przez Jerzy Kot

Tuż przed Świętami pojechaliśmy na zajęcia edukacyjne do  Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Uzarzewie. Najpierw Pani Przewodnik opowiedziała nam o nadejściu wiosny i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Każdy z nas skleił, a potem ozdobił naklejkami papierowy koszyczek, do którego włożyliśmy kolorowe jajka. Po śniadaniu czekała nas miła niespodzianka, przykicał bowiem do nas zajączek. Niestety, nie był prawdziwy. Jeden z pracowników Muzeum, by zrobić nam przyjemność, przebrał się w strój zająca. Opowiedział   o ulubionych potrawach i zwyczajach tego sympatycznego mieszkańca lasu. Potem  poszliśmy do parku, gdzie w krzakach i pod drzewami znaleźliśmy ukryte prezenty. Na zakończenie przeszliśmy przez sale Muzeum w Uzarzewie, obejrzeliśmy eksponaty i wysłuchaliśmy historii z życia zwierząt.

Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, „naładowani” wiedzą i pozytywną energią lasu.

Uczniowie ZET