XXIV GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 2019

opublikowane: 4 cze 2019, 04:07 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 4 cze 2019, 04:11 ]

XXIV GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE DZIECI  I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 2019

POD HASŁEM: MUSISZ WIERZYĆ W SIEBIE – TO CZYNI CIĘ WYGRANYM JUŻ NA POCZĄTKU!

Już po raz kolejny mogliśmy podziwiać pięknych, młodych zwycięzców, którzy pełni wiary w siebie i sportowego zacięcia wygrali 16 konkurencji podczas  XXIV Gminnych Igrzysk Sportowych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Swarzędzu. Igrzyska odbyły się 24.05.2019r. w obiekcie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Wzięła w nich udział imponująca liczba uczestników – 140 dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Swarzędz, a także z Poznania i Środy Wielkopolskiej.  Wszystkim uczestnikom przyświecało hasło MUSISZ WIERZYĆ W SIEBIE WTEDY – TO CZYNI CIĘ WYGRANYM JUŻ NA POCZĄTKU! Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Patronat medialny objęły: Swarzędzka Telewizja kablowa, Tygodnik swarzędzki, Prosto z ratusza.

Na początku imprezy wszyscy wysłuchali hymnu Gminnych Igrzysk Sportowych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  pt. „I my też możemy się śmiać” w wykonaniu Sandry Paetz. Następnie słowo powitania do wszystkich zebranych skierowała  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu pani Elżbieta Wieczorek. Pani Dyrektor jako główny organizator imprezy podziękowała wszystkim współorganizatorom za ogromne zaangażowanie i pomoc, Panu Burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi  - za objęcie patronatu, mediom - za promowanie idei Gminnych Igrzysk Sportowych  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, licznym  sponsorom - za hojne serce, zrozumienie i wsparcie inicjatywy oraz licznym wolontariuszom za troskliwą opiekę i pomoc  Na zakończenie wystąpienia Pani Dyrektor wraz z Gośćmi życzyła wszystkim uczestnikom igrzysk olimpijskiej kondycji, mistrzowskiego zapału, miłej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Po oficjalnym powitaniu i otwarciu igrzysk nastąpiła krótka część artystyczna, którą uświetniły występy uczniów SP4 w Swarzędzu. Uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych pod kierunkiem pani Joanny Bazaniak oraz pani Lucyny Kaźmierczak zaprezentowały  występ artystyczny w formie  układu choreograficznego do piosenki z filmu pt. „Król Lew”.  Następnie uczniowie Agatka  Meyza, Julia Wolna , Nadia Szmyt  wraz z uczniami z  zespołów edukacyjno-terapeutycznych pod kierunkiem Jerzego Kota wykonali  piosenke na melodię utworu Michaela Jacksona "We Are The World" pt. „Jesteśmy tu, jesteśmy teraz”.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste otwarcie igrzysk. XXIV Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zostały uroczyście otwarte przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana Tomasza Zwolińskiego oraz  Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Barbarę Czachurę

MUSISZ WIERZYĆ W SIEBIE – TO CZYNI CIĘ WYGRANYM JUŻ NA POCZĄTKU! Ta piękna myśl już na samym starcie zmotywowała wszystkich do podjęcia wysiłku i odważnego realizowania zadań w poszczególnych konkurencjach.

Uczestnicy popisali się swoimi umiejętnościami i sprawności, biorąc udział w takich konkurencjach jak m.in.  rzut piłką do ruchomego celu, wygibajtus, tunel, trąba powietrzna, rzut bilami od bocci do celu,  strzał kijem od hokeja do bramki, slalom zręcznościowy.

Po sportowych zmaganiach uczniowie wzmocnili swoje siły zjadając kaloryczne pączki. Mieli też możliwość zregenerowania sił przy współczesnej muzyce wykonywanej przez szkolny zespół młodych artystów z oddziałów edukacyjno-terapeutycznych. Występy uczniów umiliły czas oczekiwania  na podsumowanie igrzysk. Piosenki Zenka Martyniuka wyzwoliły aktywność wokalną uczestników imprezy, którzy wraz z występującymi śpiewali znane piosenki. Wreszcie nastąpił najważniejszy moment ogłoszenia zwycięzców tegorocznych igrzysk sportowych, którymi zostali oczywiście wszyscy uczestnicy. Akcentem wieńczącym sportowe zmagania było uroczyste wręczenie medali, dyplomów i upominków każdemu uczestnikowi przez  Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Pana  Mariana Szkudlarka oraz  Zastępcę Burmistrza Pana Tomasza Zwolińskiego. Dzieci i młodzież niepełnosprawna byli dumni z siebie. Z uśmiechem szczęścia, złotymi medalami i torbami pełnymi upominków opuszczali obiekt sportowy.

Cała impreza mogła odbyć się dzięki szerokiemu gronu sponsorów, którzy bardzo chętnie wsparli organizację igrzysk poprzez hojność serca i życzliwe gesty.  Organizatorzy raz jeszcze dziękują za pomoc w realizacji tak pięknego i ważnego przedsięwzięcia na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Swoją obecnością tegoroczne igrzyska zaszczycili :

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy  Swarzędz Pan Tomasz Zwoliński

Przewodnicząca Rady Miejskiej – Pani Barbara Czachura

Kierownik Wydziału Edukacji – Pani Dorota Zaremba

Dyrektor SCS i R – Pani Mariola Józwiak

Prezes Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski – Pani Barbara Kucharska

Pan Ireneusz Szpot,  Pan Marek Wajer

Radni Powiatu Poznańskiego – Pan Paweł Bocian, Pan Armin Niewiadomski

Sponsorami tegorocznych igrzysk byli:

Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Pan Artur Machaj

Pan Mariusz Tarnowski

Hurtownia Cybina – Pan Andrzej Arentowski

Skład Handlowy Szczepańscy Sp. Z O.O.S.K.

Państwo B.R. Hauser

Piekarnia R.M.K. Jankowscy

Towarzystwo „Bzyk Raider”

Pan Maciej Gelert Swarzędzkie Centrum Ubezpieczeń

„Ramaro” Producent Mebli Tapicerowanych

PAK Serwis Rafał Jackowski

Pani Zofia Kluczka

Pan Sławomir Czarnecki

Pani Katarzyna Mikołajczak

Pan Michał Dolata

Pan Paweł Banaszak Mapa Tex S.C.

Pan Edward Łukaszewicz

Pan Czesław Machaj „Pianotex”

Pan Rafał Kopeć Parcel Nieruchomości Spółka z.o.o.

Pan Zbigniew Czubaj

Aris Mebel Włodarczyk Ryszard

Pan Maciej Lesiński

ADSA PLUS Zakład Produkcyjno – Handlowy