XXIII GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ 2018 POD HASŁEM: Każdy dzień to wyścig po medal radości i satysfakcji.

opublikowane: 19 maj 2018, 14:19 przez Jerzy Kot   [ zaktualizowane 19 maj 2018, 14:25 ]

W piątek 11 maja 2018roku, w obiekcie Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, odbyły się  XXIII Gminne Igrzyska Sportowe Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek, który osobiście z trybun aktywnie obserwował i dopingował 150 sportowców.

Igrzyska - w imieniu głównego organizatora Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu Elżbiety Wieczorek - uroczyście otwarła Pani Wicedyrektor Arleta Łukasik. Pani Dyrektor powitała wszystkich gości i uczestników oraz skierowała serdeczne podziękowania do wszystkich sponsorów i wolontariuszy, którzy wsparli to piękne przedsięwzięcie sportowe. Słowo powitania  wygłosił również Pan Burmistrz, który życzył każdemu uczestnikowi miłych wrażeń i samych sukcesów. Patronat medialny nad imprezą  objęły: „Tygodnik Swarzędzki”, „Prosto z Ratusza”, Swarzędzka Telewizja Kablowa, Miesięcznik „Filantrop”.

Igrzyska tradycyjnie rozpoczęto specjalnym hymnem pt. „I my też możemy się śmiać” w wykonaniu Sandry Paetz. Uroczyste rozpoczęcie ubogaciły występy artystyczne dzieci z oddziałów przedszkolnych z SP4 „Żabki” i „Sówki” pod kierunkiem p. Magdaleny Wieczorek i p. Agaty Ruszkowskiej oraz uczniów klasy I a pod kierunkiem p. Katarzyny Berłowskiej i p. Lidii Sobczak. Uczniowie  zaprezentowali układy taneczne do utworów „To już czas” i „Balonik w górę” oraz do muzyki z filmu „Różowa pantera”.

Po muzycznej rozgrzewce uczestnicy zapoznali się z poszczególnymi konkurencjami i rozpoczęli zmagania o zwycięstwo. Tegorocznym igrzyskom przyświecało hasło: Każdy dzień to wyścig po medal radości i satysfakcji.  Zmobilizowało ono wszystkich uczestników do wytężonego wysiłku i zdrowej rywalizacji. Każdy stawił czoła sportowym wyzwaniom startując w 17 konkurencjach, takich jak m.in. Kolorowe wyspy, Trąba powietrzna, Wygibajtus, Lody smerfowe i malinowe, Blow lotto.  Zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność, wśród której byli dostojni goście, rodzice, opiekunowie oraz młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także wolontariusze. Poszczególne zadania uczestnicy wykonywali z ogromnym zaangażowaniem, wykazując się zręcznością, pomysłowością i talentem sportowym.

Oczywiście każdy zawodnik okazał się zwycięzcą, gdyż w tych konkurencjach najwyżej oceniano gotowość i chęć udziału w zawodach oraz potencjał radości. Na podium stanęli wszyscy uczestnicy, których nagrodził sam Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Pan Burmistrz wraz z Wiceburmistrzem Panem Tomaszem Zwolińskim, z Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Barbarą Czachurą, z Radnym Powiatu Poznańskiego Panem Markiem Lisem oraz Panią Dyrektor Arletą Łukasik wręczyli każdemu uczestnikowi dyplom, medal radości i satysfakcji oraz upominek.

Uroczyste zamknięcie igrzysk uświetnił występ artystyczny uczniów SP4 z klasy VI zet pod kierunkiem p. Lucyny Kaźmierczak,  do muzyki na biesiadną nutę „Zielony mosteczek” i „Hej, Sokoły”. Tym miłym akcentem muzycznym zakończono XXIII Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

organizatorzy

Swoją obecnością tegoroczne igrzyska zaszczycili :

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek

Wiceburmistrz Pan Tomasz Zwoliński

Przewodnicząca Rady Miejskiej – Pani Barbara Czachura

Radny Powiatu Poznańskiego – Pani Marek Lis

Dyrektor SCS i R – Pani Mariola Józwiak

Prezes Stowarzyszenia Dzieci Specjalnej Troski – Pani Barbara Kucharska

STK Swarzędz – Pan Ireneusz Szpot,  Pan Marek Wajer

Radny Powiatu Poznańskiego – Pan Paweł Bocian

Sponsorami tegorocznych igrzysk byli:

Radny Powiatu Poznańskiego – Pan Marek Lis