Aktualności‎ > ‎

Występ uczestniczek zajęć wokalnych podczas Wielkopolskiej Gali Konkursu "Lady D"

opublikowane: 26 paź 2017, 02:59 przez Jerzy Kot

      Konkurs Lady D. im. Krystyny Bochenek został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez Posła RP Pana Marka Plurę. Polega on na przyznawaniu tytułu honorowego "Lady D." (od angielskiego: Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna) niepełnosprawnym kobietom, które są szczególnie aktywne w różnych dziedzinach życia. Z założenia konkurs oddaje ducha ratyfikowanej zarówno przez Polskę jak i przez Unię Europejską Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ, a zwłaszcza jej Artykułu 6, który mówi o konieczności szczególnego wspierania i promocji niepełnosprawnych kobietPoczątkowo konkurs miał zasięg regionalny. Od roku 2011 nabrał charakteru ogólnopolskiego i od tego czasu coroczna gala finałowa odbywa się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Długoletnią przewodniczącą Kapituły Konkursu była Krystyna Bochenek, której konkurs nosi imię od 2012 roku

      23.października 2017r., już po raz drugi odbyła się Wielkopolska Gala Lady D. podczas której uhonorowane zostały laureatki konkursu tytułem „Lady D”. Podczas uroczystej Gali w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania zostały wyróżnione i nagrodzone laureatki wielkopolskiego etapu Konkursu "Lady D. im Krystyny Bochenek", a są nimi:
Pani Mirosława Rynowiecka w kategorii "życie zawodowe"
Pani Honorata Pilarczyk w kategorii "życie społeczne"
Pani Mariola Wower w kategorii "kultura i sztuka"
Pani Ilona Kwarta w kategorii „sport”
Pani Agnieszka Kubicka w kategorii „dobry start”

     Na zaproszenie Poseł na Sejm RP Pani Bożeny Szydłowskiej Uroczystą Galę uświetniły swoim talentem wokalnym uczestniczki zajęć wokalnych organizowanych przez Szkołę Podstawową  Nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu Natalia Malicka, Julia Mężyńska, Jagoda Mężyńska, Oliwia Tromska oraz Pani Sandra Paetz.

    Gratuluję uhonorowanym Paniom i dziewczynom. Dziękuję Pani Poseł za zaproszenie.

KLIKNIĘCIE W ZDJĘCIE PRZEKIEROWUJE DO GALERII

https://photos.app.goo.gl/sMowsZlDTUPnl4u23

Comments