Aktualności‎ > ‎

WYCIECZKA UCZNÓW KLAS SPECJALNYCH DO BISKUPINA

opublikowane: 5 paź 2016, 02:30 przez Jerzy Kot
 Tak blisko, a tak dawno....

        Uczniowie klas specjalnych w czwartek 29 .09.2016r mieli okazje uczestniczyć w niesamowitej wyprawie archeologicznej do Biskupina - wsi uznawanej za pomnik historii Polski.
       Spacerując po osadzie mieliśmy okazję doświadczyć inności w jakiej żyli ludzie w ówczesnych czasach. Poznawaliśmy miejsce życia i pracy dawnych mieszkańców tych terenów. 
        Dowiedzieliśmy się, że w osadzie mężczyźni, kobiety i dzieci mieli różne role do spęłnienia. Mężczyźni zajmowali się łowiectwem i chronili osadę, kobiety opiekowały się domem, a dzieci pomagały rodzicom- chłopcy tacie, dziewczynki mamie. 
        Pani przewodnik opowiedziała nam też, że życie w jednym domu toczyło się głównie wokół ogniska,        a rodziny były duże i wielopokoleniowe.
        Czas spędzony w osadzie to nie tylko zwiedzanie ale także pobyt na łonie natury i świeżym powietrzu. Wsłuchiwanie się w szum drzew i doświadczanie zapachu jesiennej przyrody.
        Kończąc naszą wycieczkę mieliśmy jeszcze okazję przepłynąć po Jeziorze Biskupińskim. W tę niezwykle historyczną podróż zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, a fundatorem jej był pan Ireneusz Szpot, któremu serdecznie dziękujemy. 
                                                                                              Maja Szwanka
dav

Comments