Wycieczka kl IIa i IIb

opublikowane: 29 paź 2017, 02:09 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 29 paź 2017, 02:09 ]

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy   się pamiętać o zwierzętach.

4 października przypadają imieniny  Św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.

Uczniowie z klas IIa i IIb  20 października pojechali  na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Skałowie.    Na terenie schroniska odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez doświadczonych pracowników. Głównym celem spotkania było kształtowanie u dziecka właściwego postępowania ze zwierzętami, a także kształtowanie postawy szacunku i empatii wobec zwierząt.  Dzieci dowiedziały się o pochodzeniu psa i jego historii udomowienia. Wykładowca opowiadał o psich bohaterach jak również jaką ważną i przydatną rolę odgrywa pies w służbie człowieka. Na zakończenie nie zabrakło zasad bezpiecznego kontaktu z psem. Po zajęciach dzieci miały możliwość zwiedzić schronisko i zobaczyć zwierzęta.

Agnieszka Czwojdrak

Anna Kolankiewicz

Danuta Hernacka​

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerie