Wycieczka do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki.

opublikowane: 6 lis 2018, 11:10 przez Arleta Łukasik   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 12:47 ]

Dnia 06.11.2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego „Żabki” odwiedziły Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. Stała ekspozycja pozwoliła dzieciom poznać bliżej historię Swarzędza, a w wirtualnych książkach można  było znaleźć informację o ważnych postaciach regionu. Dużą atrakcją okazała się makieta, na której można odnaleźć najważniejsze miejsca naszego miasta i odszukać np. swój dom. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach kino Rusałka, które pozwoliło im udać się na nocną przejażdżkę wokół Ratusza z początku XX wieku. Natomiast uchylając okiennice wirtualnych okien zwiedzający mogli zobaczyć jak mieszkańcy spędzali czas wolny na przestrzeni ostatnich  100 lat. SCHiS znajduje się w starej strażnicy w związku z czym nie mogło zabraknąć strażackiego akcentu, każde dziecko wcieliło się w rolę strażaka i gasiło wirtualny pożar  szalejący w wieży.

Magdalena Wieczorek

Agata Ruszkowsk