Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu

opublikowane: 5 maj 2017, 04:04 przez Lidia Buchholz   [ zaktualizowane 7 maj 2017, 07:47 przez Marcin Socha ]

24 kwietnia 2017r uczniowie klasy I c i I d wraz z wychowawcami spędzili Edukacyjny Dzień w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Uczestniczyli w zajęciach złożonych pt. "Z konewką i grabkami - zostań Małym Ogrodnikiem" oraz "Zwierzęta w ogrodzie – na drzewie, pod ziemią i w wodzie”.

Podczas spaceru po ogrodzie dzieci obserwowały pracę ogrodników i jej rezultaty. Z zaangażowaniem szukały ukrytych wśród licznej roślinności, małych postaci ogrodników i dowiadywały się różnych ciekawostek.

W drugiej części zajęć trzeba było zakasać rękawy, zabrać się do „brudnej roboty” i zasadzić w piękne zielone doniczki przygotowane przez pracowników Ogrodu sadzonki liliowców. Następnie ozdobić i podpisać swoje mini-ogródki. Przemierzając alejki Ogrodu, dzieci szukały również jego mieszkańców. Mali przyrodnicy wyposażeni zostali w lupy i lornetki, które ułatwiały obserwacje i wyruszyli na poszukiwania. Każdy zakątek Ogrodu ma swoich mieszkańców. Spotkaliśmy ich nad stawem, pod głazem i w pozornie martwym drewnie. Obserwacje zwierząt przez lornetki i lupy dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji. Następnie z naturalnych materiałów, tj. szyszki, orzechy i nasiona uczniowie wykonali śliczne wiewiórki. Wykonane przez siebie zwierzątka i zasadzone rośliny dzieci zabrały do domu.

To była wspaniała przygoda! Polecamy.

kliknij na zdjęcie aby zobaczyć galerie zdjęć

Jolanta Dębska