Wycieczka do Muzeum Rogala

opublikowane: 15 lis 2017, 03:16 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 15 lis 2017, 03:17 ]

W poniedziałek - 13 listopada my, czyli uczniowie z klasy  1b i 1c wyjechaliśmy na naszą kolejną szkolną  wycieczkę i odwiedziliśmy Muzeum Rogala na poznańskim Starym Rynku.

W trakcie pokazów „na żywo”  poznaliśmy historię oraz tajniki wypieku rogali świętomarcińskich. Uczestniczyliśmy w przygotowaniu rogali, a na koniec  każdy z nas spróbował tego poznańskiego specjału i dostał pamiątkowy certyfikat czeladniczy. Obejrzeliśmy także  film animowany pt. „ Rogalowa Historia Poznania”, w którym przedstawione zostały dzieje miasta – od Lecha, Czecha      i Rusa po dzień dzisiejszy. W trakcie warsztatów poznaliśmy elementy poznańskiej gwary. Po zajęciach w muzeum spacerowaliśmy uliczkami Starego Rynku i podziwialiśmy poznański ratusz oraz okalające go kamienice. Spacer był inspiracją do wykonania  pracy plastycznej pt. „Kamienice wokół Starego Rynku w moich oczach”. Nasze prace można podziwiać na korytarzowej gazetce obok naszych klas.

Zwieńczeniem wycieczki było pamiątkowe zdjęcie przy poznańskich koziołkach na Placu Kolegiackim.

Katarzyna Bednarek       Izabela Matela

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię