Wycieczka do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie

opublikowane: 22 paź 2017, 22:44 przez Marcin Socha   [ zaktualizowane 22 paź 2017, 22:45 ]

19 października 2017r. klasy Ib i Ic wyjechały na swoją pierwszą  szkolną wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „ Jak cztery pory roku po świecie wędrowały”.

Celem zajęć było  poznanie zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Uczniowie nabyli umiejętność kojarzenia miesięcy z adekwatną porą roku oraz zapoznali  się z cyklem  życia dzikich zwierząt i jego elementami - wysiadywaniem jaj, narodzinami młodych oraz robieniem jesiennych zapasów.

Nabyte wiadomości mieli okazję wykorzystać,  rozwiązując różnorodne zadania, wymagające uważnej obserwacji prezentowanej wystawy.

W drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzali muzeum, gdzie podziwiali ekspozycje zwierząt z Afryki, Ameryki Północnej i Rosji. Wielkie wrażenie zrobiła na uczniach wielka piątka afrykańska, czyli lew, słoń, nosorożec, bawół i lampart. W pałacu obejrzeli wystawę poświęconą historii łowiectwa.

Zwieńczeniem wycieczki był jesienny spacer po parku oraz zabawy  pod pięknym i okazałym platanem mającym już ponad 150 lat .

Katarzyna Bednarek

Izabela Matela

kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię